• Randevu sayfamızı kaydedin 24 saat 365 gün iş yapabiliriz güncel 11 2022

Tarladan millete ucuza gelsin

Nis 7, 2022 Genel

Turgut Özal zamanında Üsküdar pazar meydanına kamyonlarla sebze tarladan gelir millet sırada öbek öbek kimisi az kimisi çok, başka noktalardada vardır, benim gittiğim yer burasıydı, koca kamyonlar yanaşır millete ucuza dağıtırdı, bu günde bu yapılabilir, oradan çok sebze bir çuval 50 kg taze fasulye bile aldığımı hatırlıyorum, kamyon beklemez beklenirdi, kamyon geldiğinde 1 saat de tüm yükünü orada bekleyenlere acelece dağıtır giderdi, bir an evvel gitmek isterdi sonraki yükü işi için, sonra başka kamyonlar gelirdi, her biri farklı ürünler getirirdi, o zamanlar yollarda iyi değildi ama millet çuval çuval mevsiminde alırdı, sırada bekleyenlerin sayısına göre ürünü az yada çok dağıtırdı, mesela sırada çok kişi yoksa çuvalıyla 50 kilo bile verirdi, bir çuval fasulyeyi ne yaptık, yarısını turşu birazını kurutma, yıl boyu kullanılır, kalanını taze yemek yaptık her gün bol bol, şimdi yazın mevsiminde bile doyasıya sebze alamıyoruz.

Şimdi yollar otobanlar hızlandı ürünler bize değil Avrupaya taşınıyor, Avrupalı tüccar tarladaki malı daha ekilirken topdan tüm tarlayı alıyor, biz o ürünleri göremiyoruz bile. Kaynak çiftçiler başkanı. AB üyesi olmuyoruz ama AET üyesiyiz burdan gümrüksüz ürünlerimizi alıyorlar vizesiz dolaşıyorlar ülkemizde, biz oranın ürününü gümrüksüz alamıyoruz orada dolaşamıyoruz, bunu kabul etmeyin ikisi bir olursa olsun olmazsa olmasın, yani eşit şartlarda ortaklık lazım veya tam çık. Yollar köprüler hızlandı ürünler ulaşmıyor, 10 el değişip depolara saklanıyor, suni kıtlık yaratılıp pahalıdan 10 veya 20 katına satılıyor.

Şimdi vekillik parayla olunca bu para nerden çıkacak şirketlerin çoğu onların bu sebeple kılı kıpırdamaz partiler zenginler kulübü, Halkın partisi anlamına gelen partinin lideri geceliği 100 bin dolara boğazda otel odası kiralayabiliyor, milyon liralık tazminatları kolay kolay ödeyip herkese meydan okuyabiliyor. Sen yapamıyorsun ama Halkçı Parti ve ittifakı kadrolaşıyor her aldığı belediyede kurumda işci memur atıyor çıkarıyor kendi çetesini yerleştiriyor. Bu ittifak bu günün sorunlarına alternatif olamaz.

7lsor

Rot ayarınız iyi değilse arabanıza güvenmeyin, iyi lastiklerle ve virüs tedbirlerine uyarak yola hayata tununun.

Sayfayı arkadaşına Tavsiye> <Bize Fiyat Teklifin: mail@7ls.org