Rot Balans

Randevu sayfamızı kaydedin 24 saat 365 gün iş yapabiliriz

Rot ayarında Hızlı sıfırlama 4 tekerde anında 3 boyutlu

John BEAN 3D GOLD

Yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu kamera yüksek teknoloji sistemle yapılmaktadır. GOLD : yaygın olan giriş seviyesi sistemlerden farklı olarak üst çapraz aks mesafe farklarını da ölçebilen gelişmiş sistemdir.

Rot Ayarı Yaptıracağım Kaç Öderim 1. Aşama, Arabanızda Ön Arka Alt Yürür Hareketli Mafsallı takımlar parçalar kontrol edilir bozuk varsa rot ayarı tutmaz, bozuk değişmesi gereken parçaları yazar size veririz bu işlem için yarım saatlik işçilik ücreti alınır.

2. Aşama Ön Alt takım parçalar sağlam çıktığı için 3 boyutlu cihazı 4 tekere bağlayarak rot ölçümüne geçiyoruz ölçümde şase kaçık dingil eğri çıkabilir gerçek neyse o çıkar rapor olarak size veririz ücretlidir, kurtardığı kadar rot ayarını yaparız, sorun düzelsin veya düzelmesin, sorun düzelmez ise arıza tesbiti nedeni sebebini ölçüm raporu ile net kesin veriyoruz, yarım saatlik işçilik ücretidir Arka rot ayarı bozuk çıkar ayarlarsak 15 dakika işçilik ücreti artı eklenir, Başlayan fiyatlardır rot kolları civataları kaynamış ve çözme çalışması yaparsak ayrıca 15 dakika veya yarım saat işçilik ücreti eklenecektir.

Balans ayarı 2 teker yarım saatlik işçilik ücreti ile başlar Lastikli teker büyüdükce fiyat yükselir

Ücretsiz Arıza Tesbiti Öntakım Bakımı Yoktur.

Rastgele dükkana araba girişi yoktur.

Sanal iletişim ile iş randevusu alın mesaj yazın,

Doğru Rot Ölçümü Ayarlama Hızlı sıfırlama 4 tekerde anında 3 boyutlu John BEAN 3D GOLD yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu kamera yüksek teknoloji sistemle yapılmaktadır. GOLD : yayğın olan giriş seviyesi sistemlerden üst çapraz aks mesafe farklarınıda ölçebilen gelişmiş sistemdir. Sorunlarınızı talebinizi yazın işinizi yapalım

KASTER

Teker ekeseni açısıdır KASTER Teker ekesenin alt ve üst bağlantı noktası rotillerden kesen açı aynı düzlemde ileri geri artı ve eksi değer verir bu açı farkı aracın çekme yapmasına yol açar, çünkü bu açı aracın yükünü tekerin önüne veya arkasına düşürüyor genelde yük arkaya düşürülür artı değeri fazla verilmektedir ancak sağ sol tekerlerin açısı eşit olmalıdır, teker ilerde geride ayrı o sorunda zaman zaman çıkar ama asıl kaster teker ekseni açısıdır.

KAMBER

Tekerin içe veya dışa yatıklığını ifade eden dikey açıdır KAMBER Tekerin içe veya dışa yatıklığını ifade eden dikey açıdır içe eksi derecede olursa lastiği içden yeme yapar dışa artı yönde olursa lastiği dışdan yeme yapar.

Rot Ayarı Toe içe veya dışa dönük açısıdır

Rot Ayarı Toe içe kapalıysa lastiği içden yeme yapar dışa açıksa eksi değer içden yeme yapar ayrıca gezme yol tutuşda zayıflama meydana gelir.

Direksiyon düzlüğü rot ayarı ile sağlanır Direksiyon Düzlüğü, aracın altında rot ayarında işlem yaparak direksiyon eğriliği giderilir düzeltilir, direksiyon ters ise simidin sökülüp yeniden düz takılması gerekir bu durumda rottan yapılacak işlem sağ sol tur dengesini bozacaktır.


Rot Ayarı yaparken kontrol edilen ve gevşetme çevirme ve sıkma yöntemiyle rot ayarı cihazının verdiği komut ve değerlere getirilir.


Rot ayarı ön veya arka alt takımlarda gevşetme ayarlama sıkma işlemi ile devam eder.

Yolda düz gitmeyen aracınızın bu konu ve ayrıca Direksiyon açı sensörü ve diğer sensörleri de, SAS Reset sıfırlama sorunu da olabilir ona da cihazla ölçerek bakmak gerekebilir, rot ayarı içinde başka cihazlardaki ölçüme ben güvenmiyorum yeniden ölçmek gerekir, bizdeki her bir ölçüm için ücret ödenir.

Sadece Rot Ölçümü Rot ölçümü yapıldı salıncaklar rot kolları gevşetilip ayar yapılması gerekiyor,(yapılmazsa ölçüm alınmış olur arabada ayar düzelmez!) salıncaklar rot kolu bunlar çok zaman yıllardır sökülmediğinden kaynamış oluyor, bu yüzden bunları gevşetip ayar yapmak uzun zaman alabilir, sanıldığı kadar basit bir iş değildir, arka ölçümde alınır ayarları yapılır bu nedenle işin süresine, ekstra çıkabilecek probleme göre arabanın büyüklüğüne görede fiyat değişebilir.. Her 5 bin kilometrede bir rot balans ayarını kontrol etkmek gerekir.


Balans ayarı ile dönen tekerin ağırlığı eşitlenir

Balans Ayarı dönen tekerin diskin her malzemenin merkezkaç kuvvetinden etkilenerek ağırlık dengesizliği olduğunda meydana getirdiği titreşimdir.


Rot Balans ayarı yapan cihazın kalibrasyonu düzgün yüksek teknoloji olması gerekir

Balans ayarını doğru hesaplayan cihaz yüksek teknoloji ürünüdür Avrupa cihazın alternatifi yoktur gerçekte balansın doğru yapılması açısından, oysa piyasada çin makinası dolu ve balans konusunda çok şikayeti çözemiyorlar.

Yol güvenliği, sürüş kolaylığı, aracın yol tutuşu, yol hakimiyeti, konularında rot balans ayarı etkilidir.

Lastik havası ve profilinde salgı yapmaması önemlidir

Ön lastiklerin havası eksik olduğunda, arka lastiklerde de titreşim meydana gelebiliyor. Düşük hava nedeniyle yüksek hızda araç gezme yaparak performansının eksildiğini belli ediyor. Bu gibi hallerde fren gerektirdiği biçimde görev yapmıyor ve aracın kaymasına neden oluyor.

Ayrıca, düşük havalı lastikle girilen virajda lastik, yanağını altına alarak yapısını bozuyor, hatta içindeki tellerin kırılmasına yol açıyor. Gereğinden fazla hava basılan lastikler ise aracı sürekli zıplatarak ön takıma zarar veriyor. Bu halde de lastik dişleri yolu iyi kavrayamıyor. Bozuk yollar ve kaldırımlara sert çıkışlar, ön takımda parça değişimini gerektiriyor. Buda zamanla otomobilin oturmasına, dolayısıyla yürüyen aksam ölçülerinin değişmesine yol açıyor. Tüm bu nedenler yüzünden de araç, rot balans ayarına gereksinim hissettiriyor.

Balans nasıl bozulabilir?

Lastik janttan sökülüp başka bir lastik takıldığında kesin balans yapmak gerekir, tamir için sökülen lastik işaretlenip aynı lastik takılırken işarete dikkat edilerek janta çıktığı gibi takılırsa balans bozulmaz Aracınızın jantlarındaki kurşun ağırlıklarını söktüğünüzde veya yer değiştirdiğinizde ayar bozulur.

Aracınızın rot Ayarından sonra rot TOE açı değişmelerinden dolayı yüksekliği değişecek dolayısıyla FAR AYARI da bozulmuş olacaktır. eksantrik ayarlamadan sonra Otomobilinizin Far Ayarını da ayarlatınız. Rot Balans Araçlar hareket halinde iken, tekerleklerin de aracın yatay ve dikey eksenlerine paralel hareket etmesi gerekir. Zamanlayol şartları ve kullanıma bağlı olarak bazı mekanik bozukluklar ortaya çıkar. Bu durum tüm marka ve model motorlu araçlar için geçerlidir.İştebu mekanik bozuklukları rot ayarı giderir. ROT AYARI bozuklukları lastiklerin yere eşit ve düzgün basmasını önler. Lastiklerdeki bu olumsuzluk, aşınmasına, dolayısıyla ömrünün çabuk kısalmasına sebep olacaktır.

Whatsapp Eposta yazarak lastik ebatı parça adı numarası resimleri gibi bilgileri iletişim formumuzu yollayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz, teknik konu olduğu için yüzyüze ve telefonda konuşarak olmaz.


Dükkan adresine gelerek sormayın, sadece sanal iletişimle sorabilirsiniz, uzkadan siparişle ödemesini önceden alarak getirtiriz, ürün hakkında bilgiyi öğrenmek için saatlerce çalışmamız gerekiyor, Yüzyüze olmaz virüs tedbiri.


Milli eğitim bakanlığından belgeli işciliği Dünyaca kabul görmüş teknisyen ustamız 35 yıldır bu işi yapan İsa Aslan bizzat kendisi Rot Balans ayarı yapmaktadır, çok titiz dikkatli işciliği ile ayarları mükemmel yapar.

Rot balans işinin detaylarını sizlere işi yaparken anlatmaya zamanımız yetmez, yanınızda anlatmaya kalkarsak iş konsatrasyonumuz bozulur, detaylı hesaplama gerektiren bir iş yapıyoruz, arabanızla ilgili şikayet ve sorunu, (sağa çekiyo sola çekiyo, titriyo, şu oluyo bu oluyo vs. vs. ama mutlaka belirtin) işin başında söyleyin , işi yaparken karşılıklı sohbete cevap vereceğim derken yapılan işin detayı unutulabiliyor