Rot Balans John BEAN 3D GOLD
Lastik Servisi 7 Gün Açık Aslan
BU GÜN VE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

ISTANBUL ISTANBUL


SULTANBEYLİ İSTANBUL TELEFON 0535 250 10 50


Akşemsettin mah. Oto sanayi sitesi 2. sokak No: 36
Servisimizde Avrupa Alman teknolojisi Beissbarth 855 Balans makinası ve Beissbarth MS 630 Lastik jant değitirici tam otomatik makina ile lastiği jantı çizmeden bozmadan sökme takma yapıyoruz, özellikle runflat lastiklerde çok gereklidir.

BMW 2014 520 Series F10 Rot Balans John Bean 3D GOLD 3boyutlu sultanbeyli Wheel Alignment схождения

BMW 5 F10 2014 model, Rot Balans John BEAN 3D GOLD 3boyutlu sultanbeyli Wheel Alignment схождения

Peugeot 301 2015 Rot Balans John Bean 3D 7ls org 3boyutlu sultanbeyli Wheel Alignment схождения

ROT BALANS BMW 7LS.ORG John Bean 3D 7ls org 3boyutlu sultanbeyli Wheel Alignment схождения

Opel insignia 2014 model araç JohnBean 3D Rot Balans Teknoloji, öntakım kontrolü arıza tesbiti. Rot Balans Ayarı Nasıl yapıldı? sultanbeyli Wheel Alignment схождения

Rot ayarı nasıl yapılır? Renault Clio 2015 model araç John Bean 3D Rot Balans Teknoloji, öntakım kontrolü arıza tesbiti. Video anlatım: sultanbeyli Wheel Alignment схождения

Hızlı sıfırlama 4 tekerde anında 3 boyutlu John BEAN 3D GOLD yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu kamera yüksek teknoloji sistemle yapılmaktadır. GOLD : yayğın olan giriş seviyesi sistemlerden üst çapraz aks mesafe farklarınıda ölçebilen gelişmiş sistemdir.


Rot ölçümü yapıldı salıncaklar rot kolları gevşetilip ayar yapılması gerekiyor,(yapılmazsa ölçüm alınmış olur arabada ayar düzelmez!) salıncaklar rot kolu bunlar çok zaman yıllardır sökülmediğinden kaynamış oluyor, bu yüzden bunları gevşetip ayar yapmak uzun zaman alabilir, sanıldığı kadar basit bir iş değildir, arka ölçümde alınır ayarları yapılır bu nedenle işin süresine, ekstra çıkabilecek probleme göre arabanın büyüklüğüne görede fiyat değişebilir.


Resets Steering Angle Sensors (SAS) Direksiyon açı sensörü sıfırlaması konusuna bakıyoruz, EDS sistemi aracınızda var ise bu konudaki sorunların çözümünü araç marka ve modele bağlı sağlayabiliriz. ESP ve direksiyon manevrasına göre yönlenmesi gereken far sistemlerinin sorunlarına çözüm buluyoruz.


Milli eğitim bakanlığından belgeli işciliği Dünyaca kabul görmüş teknisyen ustamız 30 yıldır bu işi yapan İsa Aslan bizzat kendisi Rot Balans ayarı yapmaktadır, çok titiz dikkatli işciliği ile ayarları mükemmel yapar.


Rot balans işinin detaylarını sizlere işi yaparken anlatmaya zamanımız yetmez, yanınızda anlatmaya kalkarsak iş konsatrasyonumuz bozulur, detaylı hesaplama gerektiren bir iş yapıyoruz, arabanızla ilgili şikayet ve sorunu, (sağa çekiyo sola çekiyo, titriyo, şu oluyo bu oluyo vs. vs. ama mutlaka belirtin) işin başında söyleyin , işi yaparken karşılıklı sohbete cevap vereceğim derken yapılan işin detayı unutulabiliyor, bu nedenle iş esnasında iş bitene kadar ne sebeple olursa olsun, soru sormayınız, pazarlık, tartışma yapmayınız, iş kanalına girmeyiniz, işi ve ustayı biraz geriden ve dev monitörden izleyebilirsiniz, ustanın iş hareket alanını daralmak işine mani olmaya neden oluyor, bu nedenle iş anlatımını boş müsait zamanlarımızda videolarla HD çekimler yaptık detaylı anlattık mutlaka izleyiniz.


% 100 Ön takım arızasını tesbit ediyoruz, doğru ve gerçek arızayı buluyoruz,30 yıldır bu işi yapan ustamız İsa Aslan tecrübesi ile en kısa sürede gerçek tesbit yapıyor, ustayı zamanı ve mekanı meşgül ettiği, detaylı tesbitde fiziksel güç ve efor sarfettiği için 20 tl gibi uygun bir ücret alır.


ARIZA TESBİTİ, SES GELİYO: Bir parça bozulmuş aşınmış eğilmiş boşluk yapmış veya yanlış parça, yanlış yere takılmışsa ses yapmaya başlayabilir, Arabanızda her hangi bir arıza sorun var, rot balans tutumuyor, lastik jant öntakım bozuk olabilir, bu sorunu bul ama ücret alma, neden ? arabayı rot balans servise sok dükkanı ve ustayı meşgül et, rot liftine al hassas döner taplalara çıkar aşındır, arabayı kaldır yukarı, kollarınla efor sarfederek öntakımları bastıra bastıra kontrol et arızayı bulmak için uğraş, 1 saati bulabilir, ustanın üstüne motor yağıda çamuruda aksın, bin derece motor manifoldu elini yüzünü yaksın, tamirci şöyle diyo böyle diyo, o tamirci kendi baksın bulsun arızayı kolaysa bulamaz, tamirci liftinde süspansiyon öntakımı basar kasıntı yapar boşluklar ortaya çıkmaz, boşluklar arıza bizim rot kanal lift tabla sisteminde çıkıyor, ücret almamak olmaz 10 tl den 20 tl ye kadar arıza bulma ücreti hak ediliyor.

Ücretsiz Araba dükkana almıyoruz, ya ayar yaptıraksınız yada arıza baktıracaksınız, arıza tesbiti, bakma ücreti alıyoruz, ne olursa olsun ücret var, içeri arabayı alıp dükkanı meşgül edip, ben ücret ödemem dersen ALMA ARABANI DÜKKANA


Arabayla dükkana geri geri giriş yapılmaz yasak, egzoz zehirlemesi yapar. KAFADAN DÜZ GİRİŞ YAP


Arabanızda sigara içilmiş duman var ise dükkana girmeden önce dışarda tüm camları açın hava değişimi olsun zehir dükkana girmesin. ARABANI DIŞARDA HAVALANDIR


Dükkana hızlı giriş yapılmaz, rot kanalı üstünde hızlı kalkış ve fren yapılmaz, rot cihazına zarar verir, burası yol değil, arabanın altında makina var, yavaş yavaş kalk. verdiğin iş parası cihazı ödemez. ÇOK YAVAŞ SÜRÜŞ YAP


Rot kanalına giriş yapacaksınız camınızı açın kapalı tutmayın sizi yönlendirirken ustayı duymanız gerekecek CAMI AÇIK TUT


CART el frenini rot kanalında çekme gerekmez boşda bırak, dağda bayırda çek sen el frenini. Usta elfreni çekme diyor herkes çekip iniyor olmaz. az sağ yap sol yap diye yön veriyoruz, tam sağ sol yayıp kanaldan aşağı düşecek, az az milim milim usta dedikce çevir, kontak anahtarını çekip alıyor, sanki usta arabasını çalacak, direksiyon kilitlenmesin ve çevirerek direksiyon turuna ve rot testi için kontak çeyrek açık kalacak, tam değil torpido ışıkları yanmayacak, çünki torpido kontak ışığı uzunca açık kalırsa konjektör yanar, açık ama bir tık geri alacaksın kontak anahtarını, arabayı rot kanalına yanaştırmanız işden fazla zaman alıyor bizim için iş ve zaman kaybıdır.


ROT KANALINDA EL FRENİ ÇEKME


SİGARA YAKMIŞSAN DIŞARDA İÇ BİTİR SONRA DÜKKANA GİR, Avucunun içine gizlemiş sigara dumanı içeriyi iyice basıyor bizi zehirliyor kanser ediyor !
DÜKKANA SİGARAYLA GİRME! girersen uyarı alırsın usta yanına gelmez bu nedenle. Sigara dumanındaki 40 çeşit zehir günlerce ortam havasında asılı kalmaktadır.


Sigarayı görmek değil sorun, zehirli dumanı kokusu çok kötü, sigarayı dışarda ciğerine çekip çekip içeri gelip yüzümüze ortama püskürtme, sigara kokusundan çalışamıyoruz, moralimiz bozuluyor, sinirlendiriyor, dışarda 5 dakika nefesini ver kokuyu bitir gel


24 Saat açık değiliz! sormanıza gerek yok, sadece 24e kadar çalışabiliriz saatler önceden randevu almanızda fayda var. 24 sonrası çalışmıyoruz.


Rot ayarsız araba yoldan çıkmaya ucmaya hazır !


Rot ayarlarınızın bozulduğunu farkedemeyebilirsiniz !


Az ayar kaçıklıgı kritik anlarda etkisini gösterir arabayı yoldan çıkarır!


Normal kullanimda bile suspansiyonlar burclar alttakimlar salinim yapar rot balans ayari bozulur, yol darbeleri daha cok bozar.


Balansda lastik jant test edilip incelenir ayarla titreşim yapması önlenir.


Rot balans ayar değerleri gerçek ölçümle ayarlanmadıkca arabanıza güvenmeyin.

Jant lastik alırken arabanıza uyumlu uygun olan ebat ölçüyü alın, mesela jantda 4*100- 4*98 ebatları birbirine takabilirler, bunlar zorlamayla takılıyor ancak poryada aksda merkezlemiyor, yani tekeriniz salgılı dönüyor, balans yapılsa dahi titreşim kesilmiyor, olmaz yani olmaz. göbeği bol gelen jantlarda tam uyumlu göbek plastik bilezikleri mutlaka takılmalı.


Lastik alırken neden ebat ve ölçünüzü lastiğinizin üzerine bakarak öğrenmiyorsunuz?


Her lastikci size doğru ebatı satamayabilir, elinde ne varsa onu önerirler genelde, amacı sadece kazanmaya dayalı satıcılar çokdur, bunlar kalabalıkda çalışdıklarından iade almazlar , sesinizide çıkaramazsınız, siz siz olun ölçü ebatınızı arabanızın tekerine eğilerek bakın bir zahmet öğrenin , bu sayede doğru lastiği almaya çalışın.


(Müşteriye lastik ebatını ölçüsünü sorduğumda hakaret işittiğim çok oldu, : sen bak arabada, ne bileyim ben sen lastikci değilmisin ! :( )


Çalışıyorumdur, yoğun bir zamanda işimi gücümü bırakır, bir günde yüzlerce arabanın tekerine eğilip bakarsam, birde akşam gece ise , ben servis , rot balans işimi yapamam, ve sende ne aldığını bilmezsin, en iyisi herkes kendi ebatını öğrensin eğilip baksın bir arabası var.


Başka yerden yanlış ebat lastik takmışlar usta ne yapabiliriz, çare çözüm bulabilirmisin sorunlarıyla gelmek durumunda kalıyosunuz, çare taktırdığın lastiği yenide olsa en az yarı fiyatına verip iki katına yeni lastik almak olacak.


Genellikle ince seri yanak lastikler pahalı olur bu nedenle büyük olanı ucuz gelir hemen taktırırsınız, sonra çamurluğa bir yerlere sürter, geride veremezsin, öncelikle doğru ebatı bilmenizde çok fayda var. ben ustayım benden öğrenmenizde fayda var, ortada ebat ölçü yok, sadece fiyat soruyor, pahalı dedin usta, neye göre? önce ebatını öğren anla, ona göre kıyasla.


Arabanızda kullanıpda değiştirmek istediğiniz her marka lastiğinizi yeni alacağınız lastik fiyatından düşerek alabiliriz, değerini lastikleri inceleyerek belirleriz.


JohnBEAN 3D GOLD Rot Şase aks dingil detaylı ölçümleri


Kamber Kaster toe ölçülerinden başka


SAI : Bu ölçümle direksiyon mili aks eğriliklerini kolay tesbit edebiliyoruz .


ARKA AKS KAÇIKLIK


Dingil mesafe farkları


Ön ve arka aks ölçümleri derece ve mm cinsinden, farkları ve kaçıklığı


Rot ayarı dahilinde


Sadece bizde ölçülebilir.


EĞRİ JANTI DÜZELTİYORUZ KIRIK ÇATLAK VARSA ARGON KAYNAKCISINA KAYNATTIRIYORUZ. DÜZELTME İŞİ indirimL, 13 14 JANT 40TL 15 16 50 TL 17 70TL 18 80TL 19 100TL 20 130TL


Pazar bayram günleride açığız.


Adres: Otosanayi Sitesi 2.sokak no:36 SULTANBEYLİ İSTANBUL (E6 güney yanyol, viaporta 4 km mesafedeyiz )Videolarımız Youtube Google +plus mesaj TELEFON +90 0535 250 10 50
Her 5 000 kilometrede rot ayarı yaptırmanız gerekmektedir.Rot Balans ayarı neden bozulur :1. Öntakım burçlar ve süspansiyon sisteminde zamanla salınım ve aşınma meydana gelir rot ayarı bozulur.

2. Çukura düşmek kaldırıma vurmak gibi darbeler rot ve balans ayarını daha çok bozar, büyük darbeler lastiği bozabilir jantı eğebilir.

3. Ön takım parçalarından biri değiştiğinde rot ayarı bozulur.

4. Lastik jantdan sökülüp takıldığında balans ayarı bozulur.

Rot ayarsız araba yoldan çıkmaya hazır !

Rot ayarlarınızın bozulduğunu farkedemeyebilirsiniz !

Az ayar kaçıklıgı kritik anlarda etkisini gösterir arabayı yoldan çıkarır!

Normal kullanımda bile suspansiyonlar burçlar alttakımlar salınım yapar rot balans ayarı bozulur, yol darbeleri daha çok bozar.


Balansda lastik jant test edilip incelenir ayarla titreşim yapması önlenir.


Rot balans ayar değerleri gerçek ölçümle ayarlanmadıkca arabanıza güvenmeyin.


Sadece bizde !


Kamber Kaster toe ölçülerinden başka


SAI : Bu ölçümle direksiyon mili aks eğriliklerini kolay tesbit edebiliyoruz .


JohnBEAN 3D GOLD Rot Sase aks dingil detayli ölçümleri var


Kamber Kaster toe olculerinden baska


SAI : Bu olcumle direksiyon mili aks egriliklerini kolay tesbit edebiliyoruz .

JohnBEAN 3D GOLD 2018 Rot Ayar Makinasi Aslan Rot Balansda


Fiyatlar çok ucuz sıcak fırsatlar sunuyoruz


Bekletmek yok! Kaliteli servis hizmetini hızlı dakikalar icinde bitiriyoruz.


Pazar ve tatil günleride açıgız.